آینه قدی فریم دار

خانه محصولات آینه آینه قدی فریم دار

آینه قدی فریم دار

 1. از آینه های قدی معمولا در اتاق و یا پذیرایی بسیار استفاده می شود و علاوه بر کاربرد اصلی آن در زیبایی خانه بسیار تاثیر گذار می باشد. آینه های قدی جدید معمولا از فریم های فلزی و چوبی ساخته می شود به این صورت که فریم ها  ابتدا در کارگاه های آهنگری ساخته و فرم داده می شود و سپس با توجه به اندازه های آن آینه های مورد نظر طبق سفارش مشتری روی آن فیت می شود.

  انواع آینه قدی فریم دار

  انواع آینه قدی از نظر ابعاد

  آینه های قدی از نظر ابعاد به انواع ابعاد استاندارد و سفارشی تقسیم می شوند. ابعاد استاندارد آينه قدی به صورت ۷۰×۱۸۰ و ۹۰×۱۸۰ می باشد.استاندارد شدن این ابعاد به این دلیل می باشد که درخواست مشتریان عزیز معمولا به این ابعاد بوده و در پیرو آن قالب های فرم دهی فریم های فلزی به این ابعاد ساخته شده است.شایان توجه است که فریم های آینه های قدی با استفاده از دستگاه های فرم دهی نورد می شود تا احتمال دفرم شدن فریم به صفر برسد. چنانچه ابعادی غیر ازین ابعاد مد نظر مشتری باشد باید ابتدا قالب مطابق با ابعاد تولید شود و تا فریم مورد نظر ساخته شود.

  انواع آینه قدی فریم دار از نظر جنس فریم

  آینه های قدی فریم دار با فریم چوبی و فریم فلزی طراحی و تولید می شود که هر کدام در نوع خود از زیبایی های خاصی برخوردار است. معیار انتخاب جنس فریم های آینه قدی معمولا بر اساس جنس و رنگ متریال های محیطی که قرار است آینه در آنجا قرار بگیرد توسط مشتری و یا طراحی دیزاین داخلی انتخاب می شود. فریم های فلزی آینه قدی معمولا بارنگ مشکی و طلایی و فریم های چوبی معمولا با رنگ قهوه روشن و تیره می باشد. همچنین رنگ فریم های فلزی و چوبی با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر می باشد.

  نحوه تولید آینه قدی فریم دار

  آینه قدی با فریم فلزی

  برای ساختن فریم های فلزی فرم دار ابتدا پروفیل ها در اندازه های مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص به شکل های مختلف فرم داده می شوند و بعد از پولیش کاری و سپس در کارگاه رنگ کاری رنگ می شود.رنگ کاری فریم اخرین مرحله فرایندی است که روی فریم انجام می شود. بعد از آن در کارگاه شیشه بری آینه ها با دستگاه های CNC به فرم های دلخواه مشتری برش داده شده و روی فریم فلزی تعبیه می شود.

  آینه قدی با فریم چوبی

  نحوه ساختن فریم چوبی فرم دار برای آينه های قدی به دلیل اینکه نمی توان به صورت یک تکه فرم داد کمی متفاوت است. فریم های چوبی از چوب راش تولید می شود به این صورت که ابتدا چوب ها که  به صورت تکه های کوچک برش داده می شود و تکه های کوچک کنار هم قرار می گیرند و با چسب چوب به هم متصل می شوند تا فرم مد نظر شکل بگیرد و حالت یک تکه به خود بگیرد سپس کار یک تکه پولیش کاری می شود.مرحله بعدی که جلوه زیبایی به کار می بخشد سندبلاست کردن فریم می باشد با سند بلاست کردن چوب. قسمت نرم چوب کات شده و به اصطلاح رگه های سفت چوب نمایان شده و بولد می شود که این برچستگی نمای زیبایی به کار می بخشد. فرایند اصلی تمام شده و سپس در کارگاه رنگ کاری رنگ مورد نظر زده شده و در ادامه مانند آینه روی فریم تعبیه می شود.

دیدگاه خود را به اشتراگ بگذارید