شیشه لمینت

خانه بلاگ شیشه لمینت
 1. شیشه ها امروزه در ساخت و سازهای شهری نقش فوق العاده دارند و در تمامی بخش های ساختمان مورد استفاده قرار گرفته اند. یکی از نمونه سازه های که امروزه بیشتر  در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده است شیشه لمینت است.

  شیشه لمینت چیست

  این محصول نوعی شیشه ایمنی است که شامل دو یا تعداد بیشتری از لایه های شیشه است که در کارخانه به صورت فشرده ترکیب شده و محصول نهایی به بازار عرضه می شود که به لحاظ امنیتی فوق العاده مستحکم است. این نوع از شیشه بعد  از شکستنه شدن فرو نریزد و ذرات شیشه خرد شده بصورت چسبنده به طلق نگهداشته شده و از جدا شدن و پخش شدن آنها در محیط که ممکن است خطرات جانی و مالی به همراه داشته باشد جلوگیری می کند.

  این میزان از امنیت شیشه در ساخت موجب استفاده از شیشه های لمینت در ساختمانهای مرتفع در جلوگیری از خطرات ناشی از حوادث طبیعی مثل زلزله و آتش سوزی که باعث فرو ریختن شیشه های معمولی و سکوریت مشود بسیار کاربردی است.
  همچنین یکی از مزیت های شیشه های لمینت این است که می توان چندین نوع شیشه را به صورت همزمان در لایه های مختلف آن بکار برد و کارآیی شیشه ها را افزایش داد. خرید شیشه لمینت

  قیمت شیشه های لمینت

  شیشه لمینت بر این اساس که از  لایه های پی وی بی (PVB)که در آن استفاده شده و متناسب با ضخامت شیشه و ضخامت لایه های پی وی بی تعیین می شود

  هر چه ضخامت شیشه بیشتر ، قیمت لمینت شده با نوع های مختلف نیز به همان نسبت افزایش می یابد

  قیمت این شیشه به علت استفاده از لایه ی پلیمری نسبت به شیشه‌های معمولی بالاتر است و همین‌طور از کیفیت و ایمنی بیشتری برخوردار است.

  قیمت این محصول ابتدا بستگی به لایه‌های شیشه و pvb بین شیشه سکوریت ها را دارد.

  عایق صدا

  شیشه های لمینت ضمن داشتن استحکام زیاد و مقاومت در برابر ضربه و خرد شدن عبور صدا را  به داخل فضا کم می‌کند؛ و در مقابل شیشه ساده می‌توان گفت که عایق صدا بسیار قوی محصوب می شود. پیوستگی شیمیایی و فیزیکی شیشه  به هنگام ساخت این نقش عایق بودن صد را به این شیشه می دهد.

  کاربرد 

  شیشه لمینت از نوع شیشه‌ سکوریت به خصوص به عنوان شیشه های امنیتی استفاده بسیاری می شود. از مهم‌ترین کاربرد آن‌ها می‌توان در اماکنی همچون طلافروشی‌ها، صرافی‌ها، موزه‌ها و… اشاره کرد که بالا بردن سطح امنیت یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در این مکان‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته شود. با این توضیحات می‌توان گفت که به‌طور خلاصه شیشه لمینت در همه موارد مصرف، اعم از نمای داخل و خارج تا سقف و کف دیوار مورد استفاده قرار دارد.

  نحوه ساخت شیشه های لمینت عایق صدا

  ابتدا به کارخانه تولید شیشه طرح درخواستی با ابعاد مشخص شده داده می شود.

  بر اساس ضخامت درخواستی و استاندارد از شیشه لمینت در محل نصبی در پایه ترین حالت از دو لایه شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می شود.

  پس از انجام دو مرحله بالا از لایه PVB  در بین هر لایه از شیشه سکوریت گذاشته می شود.

  در مرحله بعد شیشه ها وارد دستگاه اتوکلاو شده که داخل دستگاه اتوکلا کامل خلا بوده که باعث می شود که هوا از میان شیشه ها خارج شده و به دلیل وجود گرما، لایه PVB به هردو لایه شیشه چسپیده و باعث استحکام و متصل شدن شیشه ها به یکدیگر می شود.

  این نوع شیشه، نوعی از شیشه‌های امن محسوب می‌شوند که دارای دو یا تعدادی از شیشه سکوریت و لایه ی (PVB) که مرز بین این شیشه‌ها می باشد که با انجام فشار و دما صورت می‌گیرد.

  مراحل طی شده کمک می کند تا هنگام شکستن و ضربه خوردن شیشه، شیشه‌های پودر شده نه‌تنها جایی نریخته بلکه با کشش و چسبندگی طلق همگی آن‌ها جذب‌شده و از ریزش آن جلوگیری شود. فروشگاه الماس جام