آینه کاری سنتی

خانه بلاگ آینه کاری سنتی
 1. آینه کاری یکی از هنرهای قدیمی ایرانی‌ها است. در واقع شروع این هنر را به ایران باستان نسبت می‌دهند. در بناهای تاریخی بسیاری از نمونه‌های این هنر را می‌توانید مشاهده کنید. در کاخ‌ها و خانه‌ عیانی از آینه کاری برای تزئین آتاق‌ها بهره بسیار می‌بردند. این هنر از دوره ساسانیان تا به امروز با ما بوده است. آینه و آب در فرهنگ کهن ما ایرانی‌ها نماد از روشنایی، پاکی، صداقت و صافی می‌باشد که استفاده آینه کاری سنتی در معماری ایرانی نیز به همین نشانه و نماد است. مشاهده تمام محصولات آینه الماس جام

  ساخت  و سفارش آینه سنتی

  آینه کاری را هم می‌توانید از سایت‌های آنلاین سفارش دهید و هم خودتان در خانه بسازید. مثلا اگر سفارش یک آینه کاری سنتی را بدهید، قبل از نصب و ساختن کار، متخصصان مربوطه در مکان موردنظر شما حاضر خواهند شد و به طور رایگان اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهند. برای یک آینه سنتی، گره چینی برجسته، مقرنس و قطارسازی از انواع رسمی بندی است.

  طراحی آینه ها

  بعد از این کارهای اولیه متخصصان این کار به دنبال طراحی کار می‌روند. طراحی را با توجه به زیبایی کار، هماهنگی آن با محیط، دوام و عمر کم با توجه به آب و هوای منطقه انجام خواهند داد. همچنین اگر خود مشتری ایده‌ای در آینه‌کاری داشته باشد، هنرمندانِ بخش طراحی به او در پیاده سازی این امر کمک خواهند کرد.

  جایگاه آینه کاری در معماری ایرانی

  در معماری ایرانی آینه‌کاری و گچ بری جایگاه ویژه ای داشته است. اگر از طرفداران معماری ایرانی باشید پس استفاده از آینه کاری سنتی در منزل را نیز دوست خواهد داشت. آینه کاری با شیشه‌های رنگی و اشکالهندسی نشانه‌ای از هنر باستانی ما ایرانی‌ها است. از این مدل‌ها می‌توانید در دکور سنتی و کلاسیک خود استفاده کنید.

  مواد اولیه ی مورد استفاده در آینه کاری سنتی

  مواد اولیه‌ای که در آینه کاری استفاده می‌شود شامل آینه، چسب، سریش، گچ نرم و قلم طراحی است. علاوه بر این‌ها به یک سری ابزار نیز نیاز است که از جمله آن‌ها خط کش چوبی، میز، الماس آینه و کاردک می‌باشد. آینه کاری سنتی را بیشتر روی سقف و یا دیوارها استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از آینه‌کاری وجود دارد که آینه‌کاری اسلامی، آینه کاری لوزی، آینه‌کاری جورچین، آینه کاری آنتیک، آینه کاری حجمی و آینه کاری گل و بوته را شامل می‌شود. اینکه آینه‌ها چه شکلی باشند را می‌توانید خودتان انتخاب کنید؛ مثلا لوزی، مربع قطری، دایره و یا آجری و شکل‌های هندسی دیگر.

  سطوح مناسب برای پیاده سازی آینه کاری

  آینه کاری روی دیوار سیمانی، گچی، دیوار رنگ روغن شده، فلزی، ام دی اف سنگی و … قابل انجام است. آینه کاری بالای شوفاژ و شومینه باید با حداقل 30 سانتی متر فاصله باشد تا از محل گرمایش دور باشد.

  پیدا کردن ایده ی مناسب

  اگر قصد یک آینه کاری در منزل و یا در محیط کار خود دارید با تماس تلفنی و سفارش آن می‌توانید سریع به آن دست یابید. دیدن حضوری انواع آینه‌ها و یا دیدن مدل‌های متنوع در اینترنت می‌تواند ایده‌های جالبی را به ذهنتان بیاورد. این ایده‌ها را می‌توانید با طراح متخصص در میان بگذارید تا نزدیک‌ترین آینه کاری به تصور شما را برایتان انجام دهد. اگر از آینه‌هایی با قطعاتی بزرگ استفاده کنید دیگر از شکل آینه‌کاری سنتی و ایرانی خود درآمده و به سمت مدرنیته می‌رود. استفاده از آینه در نشیمن و پذیرایی نور اتاق را بیشتر و فضا را شیک و درخشانتر می‌کند. فروشگاه الماس جام