تفاوت شیشه ویترای با استندگلس

خانه بلاگ تفاوت شیشه ویترای با استندگلس
 1. یکی از هنرهای خارق العاده در دنیای رنگا رنگ امروزی ویترای یا نقاشی روی شیشه ها می باشد که روح تازه ای به ظروف و سطوح شیشه ای می بخشد. نفش شیشه در معماری امروز بسیار چشم گیر و قابل توجه است. این متریال با واردشدن به صنعت معماری تغییرات شگرفی را رقم زده است. حضور شیشه در دکوراسیون داخلی و نماهای ساختمان از جذابیت های تزینی محسوب می شود.

  تلفیق سنت و مدرنیته

  کارهای تولید شده با شیشه از معماری سنتی تا عصر حاضر همواره تلطیفی بوده است برای فضا های سنگی و اجری که در معماری این تضاد زیبا بسیار پر کاربرد شده است.  استفاده از ظروف و سطوح شیشه ای در طراحی دکور نسبت به سایر متریال ها جذابیت بیشتری دارد. این کار با نور پردازی مناسب، محیط سرد و بی روح ساختمان را قابل تحمل تر می نماید و باعث راحتی و ارامش خاطر می گردد. روح بشر بسیار لطیف است و زیبایی و روشنایی رو دوست دارد استفاده از این هنر قدیمی با سبکی جدید مثل شیشه ها و ظروف ویترای تاثیر به سزایی در این امر دارد.

  ویترای و نقاشی روی بومی شیشه ای

  ویترای به تزیین سطوح شیشه ای و ظرف های شیشه ای از طریق رنگ و نقاشی روی این کارها گفته می شود. این کار از زمان های قدیم رواج داشته و مورد توجه ملل مختلف بوده است. زیرا در طراحی و زیبا سازی محیط بسیار کارساز بوده. اجرای نقاشی حتی طرح های ساده روی ظروف شیشه ای آن ها را تبدیل به یک اثر خارق العاده  و چشمگیر می کند. این کار یک هنر محسوب می شود و هنر ویترای گرچه ظاهری مدرن دارد اما همانطور که اشاره شد در گذشته رواج داشته و آثاری از آن در موزه های تاریخی قابل رویت است. در این کار طرح ها یا روی شیشه ای مسطح به شکل تابلوی نقاشی پیاده می شوند یا روی ظروف انجام می شود و ان را تبدیل به یک اثر هنری زیبا می کند.

  تفاوت شیشه ویترای با استند گلس

  گاها شیشه ویترای با شیشه های استند گلاس به اشتباه گرفته می شوند. در هر دو کار یکسری نقش ها روی شیشه پیاده می شود با این تفاوت که در شیشه های استند گلاس متریال متفاوتی بکار گرفته شده و جنس آن سکوریت است. مقاوت این شیشه به حدی است که در برابر ضربه بسیار مقاوم است و غالبا برای نمای درب و پنجره از ان استفاده میشود و نقوش روی این کار از طریق فلز در لایه های آن ایجاد شده است. اما در ساخت شیشه ویترای لزوما از جنس شیشه سکوریت استفاده نمی شود و مقاومت کمتری دارد. این کار معمولا به روی ظروف شیشه ای و سطوح صاف شیشه ای پیاده می شود و در ساخت آن و لایه های میانی طرح اثری از فلز نیست و غالبا برای نشو نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

  کاربرد ویترای روی سطوح صاف شیشه

  درصورتیکه نقوش طراحی شده روی سطوح صاف شیشه پیاده بشوند قابلیت استفاده در درب ، پنجره و آینه کاری ها را نیز دارد و امروزه بیشتر وارد عرصه ساختمان سازی شده است. به گونه ای که با استفاده از شیشه های ویترای در پنجره ها، درب ها و پنل های دیواری میتوان نمای زرق و برق داری را به طراحی داخلی ساختمان داد و با تزئینات خاص آن هر خانه ای را زینت و جلا داد. این کار جز اینکه قابل بهره بردن در درب و پنجره  است، می توان سازه های مدرن را در سقف بنا نیز ایجاد کرد و به آن رنگ و لعابی زیبا داد. شیشه رنگی های با قدمتی دور بیشتر در کلیسا و معابد مورد بهره برداری قرار می گرفتند و امروزه کم کم تبدیل به دکور های زیبای منازل شده اند که برای هر منزل چه سبک سنتی و چه مدرن قابلیت کاربردی دارند. فروشگاه الماس جام