آینه، تحولی شگرف در صنعت دکوراسیون

خانه بلاگ آینه، تحولی شگرف در صنعت دکوراسیون
 1. آینه چه در دکوراسیون سنتی چه در طراحی مدرن برای زیبایی منزل بسیار اهمیت دارد و همیشه مورد استفاده طراحان و معماران بوده است. از کاری‌های سنتی می‌توان به کاخ‌ها و خانه‌های قدیمی اشاره کرد. امروزه از آینه برای حجم دادن به فضای منازل استفاده می‌شود که البته این یکی از فواید آن است. در ادامه بیشتر از فواید و مزایا آینه در منزل خواهیم گفت. با الماس جام همراه باشید.

  نصب آینه در نقاط مختلف منزل

  از آینه می‌توانید در هرجای خانه استفاده کنید. اینکه می‌گوییم هرجا اغراق نیست. مثلا می‌توانیم در اتاق خواب، روی کمد دیواری و یا روی دو دیوار کنار آن را نصب کنیم که باعث امتداد دادن به فضا می‌شود. یا اگر آن را در هال و پذیرایی قرار دهیم، بزرگ شدن فضا و زیباتر شدن محیط را موجب می‌شویم. همچنین نصب آینه در آشپزخانه‌های کم نور نیز متداول است تا نور و حجم فضا را زیاد کند.
  علاوه بر این‌ها می‌توان حتی این نوع دکور را در قفسه کتاب نیز قرار داد تا عمق قفسه را بیشتر نشان دهیم. معمولا در سرویس بهداشتی نیز از این نوع دکور استفاده می‌شود و یک عضو جدانشدنی از این محیط است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای این قسمت از خانه از مدل گرد استفاده کنید.

  پر نور شدن منزل با آینه

  یکی از مزایا آینه، انعکاس نور در محیط است که موجب پرنورتر شدن فضا می‌شود. با کمک یک طراح داخلی می‌توانید با نصبی با فکر نور اتاق را افزایش دهید. مثلا با قرار دادن آن پشت آباژور و یا نصب آن در مکانی با زاویه درست می‌توانید نور لامپ و چراغ‌های اتاق را منعکس کنید که بسیار به نور منزل کمک می‌کند. یا می‌توانید آن را بین دو پنجره قرار داده و موجب خطا دید و ایجاد امتداد در فضا شوید.
  یک نبایدی که در این قسمت وجود دارد این است که هرگز نباید آینه را مقابل پنجره نصب کنید چراکه تمام نور را منعکس کرده و بازمی‌گرداند. پس آن را در کنار پنجره وصل کنید.

  افزایش ارتفاع و بعد

  اگر سقف کوتاهی دارید با استفاده از آینه روی آن می‌توانید خطا دید و تصور ارتفاع ایجاد کنید. یا با قرار دادن آن در نقاط مختلف، منزل را بزرگتر جلوه دهید و فضای بیشتری به محیط خانه بدهید. برای این کار می‌توانید از مدل ‌های حجمی استفاده کنید. این مدل ها معمولا به صورت آویز و یا قابل نصب هستند. شکست نور فرمی که در این مدل ایجاد می‌شود باعث شکست نور و ایجاد زاویه در آن می‌شود که فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. مشاهده تمامی محصولات آینه

  منبع آرامش

  در فرهنگ فنگ شویی آینه نماد عنصر آب است و باعث آرامش بخشیدن به محیط می‌شود. نماد روشنایی و زلالیت که فضا را زیبا، تازه و گسترده‌تر می‌کند.

  آینه یا اثری هنری

  با استفاده از آینه با قابی زیبا می‌توانید از آن به جای یک تابلو یا اثری هنری استفاده کنید. این محصول را با قاب برای زیبایی فضا استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید؛ هم نور و بعد فضا را زیاد کنید و هم از زیبایی آن در منزل خود بهره ببرید.