آینه بک لایت | آینه چراغ دار

خانه بلاگ آینه بک لایت | آینه چراغ دار
 1. آینه بک لایت در لغت به معنی آینه با نور از پشت سر می باشد (back light mirror)به عبارت دیگر به آینه هایی که نور پردازی آن در پشت آینه انجام می شود و با استفاده از این کار، نور به صورت محیطی دور اینه ساطع میشود، آینه بک لایت یا آینه چراغ دار گفته می شود. با توجه به کاربرد وسیع آینه چراغ دار در ادامه به تشریح این نوع از آینه ها می پردازیم.

  استفاده از آینه های چراغ دار

  با توجه به الویت زیبایی خانه در زندگی مدرن توجه زیادی به اجزای به ظاهر جزئی شده است که همین اجزا جزئی با قرار گرفتن در کنار هم جلوه خاصی به دیزاین داخلی می دهد. در این میان آینه ها به دلیل انعکاس نوری که دارند محیط را زیباتر از آنچه هست نشان می دهند. آینه های چراغ دار که در سال های اخیر بیش از پیش مورد استفاده قرار میگرند توانسته اند جایگاه ویژه ای را در طراحی داخلی به خود اختصاص دهد.
  طراحی و پیاده سازی اینه های چراغ دار به این صورت است که ابتدا آینه در ابعاد و اشکال هندسی مورد نظر برش داده می شود و در محل نصب می شود. مسئله اصلی که آینه بک لایت را از دیگر آینه ها منحصر به فرد کرده نوع نورپردازی آن می باشد. به این صورت که در قسمت پشت آینه، از لامپ های smd  برای نور پردازی استفاده می شود و با توجه به وجود حایل میان دیوار و آینه، نور از محیط آینه خارج شده و به شکل بسیار زیبا در قالب آینه منعکس می شود.

  آینه چراغ دار

  انواع آینه بک لایت

  آینه بک لایت روشویی

  آینه بک لایت روشویی به عنوان آینه چراغ دار سرویس بهداشتی، بیشترین کاربرد آینه بک لایت را به خود اختصاص داده است. آینه بک لایت روشویی را می توان با انواع آينه های سفید و دودی و همچین به صورت ترکیبی دودی سفید طراحی و پیاده سازی کرد.قرار گرفتن آینه بک لایت روشویی باعث ساطع شدن نور در فضای سرویس بهداشتی شده و علاوه بر بزرگنمایی محیط باعث هرچه زیبا تر شدن سرویس بهداشتی می شود.استفاده از آینه بک لایت در حمام در کنار  مواردی مانند کابین دوش به زیبایی هرچه بیشتر حمام می افزاید همچنان به دلیل عدم پاشش آب در مواقع استفاده از دور دوشی، آینه بک لایت بهترین گزینه می باشد زیرا آینه بک لایت در معرض آب نبوده و همین امر موجب افزایش طول عمر آن می شود.

  ایده های جدید آینه بک لایت 

  تنوع در طراحی و ساخت آینه بک لایت

  آینه های چراغ دار یا آینه بک لایت به دلیل قرار گرفتن در رده کارهای لوکس، می بایست تمام سلایق را پوشش دهد و به همین دلیل از تنوع بالایی از نظر شکل، رنگ، اندازه و ... برخوردار است که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

  طراحی آینه بک لایت

  آینه های بک لایت قابلیت ساخت با انواع اشکال هندسی از قبیل مربع، دایره ای، بیضی و ... را دارد و با توجه به سلیقه و انتخاب مشتری قابل پیاده سازی می باشد. همانطور که در تصاویر قابل مشاهده است، آینه های بک لایت را می توان در اندازه های مختلف به صورت یک دست و یا برش خورده طراحی و تولید کرد.بعلاوه با وجود دستگاه های پیشرفته برای برش آینه، طرح های پیچیده مانند قلب و ... را می توا ن تولید و پیاده سازی کرد. لبه آینه های بک لایت قابلیت ابزار خوردن دارند به این صورت که بسته به شکل هندسی و سلیقه مشتری،لبه های آینه قابلیت ابزار زدن به صورت لول براق، دیاموند و ...  را دارا می باشد. با توجه به این که در آینه بک لایت نور از پشت به لبه های آینه منعکس می شود، نور توسط لبه های ابزار خورده به صورت زیباتری منعکس می شود و زیبایی آینه و محیط را دو چندان می کند.

  سطح آینه بک لایت

  آنچه که میزان کیفیت سطح آینه ها به خصوص آینه بک لایت را تعیین می کند، کیفیت شیشه استفاده شده در ساخت آینه می باشد هرچقدر کیفیت شیشه اصلی بهتر باشد سطح صیقل تری را به شما می دهد. از بین شیشه های موجود، شیشه سوپر کلیر از بیشترین کیفیت سطح برخوردار می باشد. استفاده از شیشه سوپر کلیر در اینه بک لایت باعث می شود:
  •    سطح اینه از شفافیت حداکثری برخوردار باشد.
  •    آینه در مدت زمان طولانی جرم نمی گیرد
  •    نبود سطح مقطع سبز رنگی که در شیشه های معمولی وجود دارد که باعث کاهش زیبایی آینه می شود
  •    سطح پشت آینه خورده نمی شود و یا به اصطلاح عامیانه، در ارتباط با رطوبت زنگ نمی زند
  نکته : آینه های بک لایت ضد بخار نبوده و تنها با استفاده از شیشه سوپر کلیر اسیب پذیری آینه در مقابل بخار و رطوبت به صفر می رسد.

  تنوع در رنگ نور آینه بک لایت

  یکی از وجه تمایز آینه بک لایت با دیگر آینه ها وجود نور منعکس شده از پشت آینه به محیط آینه می باشد. تنوع رنگ نور در آینه های بک لایت باعث شده تا افراد بر اساس سلیقه خود رنگ نور آینه را انتخاب کرده و نسبت به رنگ دیزاین داخلی خود آن را  ست کنند.
  رنگ بندی چراغ های آینه بک لایت عبارتند از: افتابی، مهتابی، نارنجی، نفش، ابی، قرمز که در این میان رنگ های مهتابی(سفید) و آفتابی (سفید گرم) بیشترین کاربرد را دارند.

  نحوه روشن خاموش کردن چراغ آینه بک لایت

  خاموش روشن کردن چراغ آینه های بک لایت حالت های مختلفی دارد که رایج ترین و به روز ترین آن کلید تاچ آینه بک لایت می باشد به این صورت که یک کلید مخفی روی آینه تعبیه شده و  تنها با یک آیکن قابل مشاهده است که با نزدیک کردن انگشت به آیکون(بدون لمس مستقیم) چراغ آینه روشن و خاموش می شود.
  حالت های دیگر هم وجود دارد که بسته به نیاز مشتری قابل پیاده سازی است.یک حالت به این صورت است که چراغ آینه بک لایت به کلید روشن خاموش سرویس بهداشتی ، حمام و هر محیطی که در آن تعیبیه شده وصل باشد و با روشن خاموش شدن محیط آینه هم روشن یا خاموش شود و یا به این صورت که چراغ آینه کلید روشن خاموش جدا داشته باشد. همچین می تواند به صورت یک سره روشن باشد.

  آینه بک لایت چراغ دار

  تنوع در نحوه انعکاس نور در آینه بک لایت

  در آینه بک لایت در حالتی که لبه آینه تماما آینه باشد نور به پشت و مجاور آینه منعکس می شود ولی همین حالت را می توان با سند بلاست کردن لبه ها به سمت بیرون آینه(به طوری که نور به سمت شخص جلوی آینه منعکس شود) هدایت کرد. سند بلاست کردن لبه آینه به دو صورت امکان پذیر است.
  •    آینه به فاصله  5 سانتی متر از لبه آینه سند بلاست شود و نور در کادر داخلی یعنی 5 سانتی متر  دو م که آینه می باشد تعیبیه شود.
  •    5 سانتی متر از لبه بیرونی به صورت آینه باشد و سپس 5 سانتی متر دوم سند بلاست شود.
    که در هر دو حالت نور به سمت بیرون آینه منعکس می شود. به هرحال این امکان فراهم هست که هر حالتی که مشتری در نظر دارد به بهترین شکل ممکن  توسط گروه الماس جام طراحی و پیاده سازی شود.

  شیشه و آینه دکوراتیو الماس جام