مقایسه دور دوشی فریم لس و فریم دار

خانه بلاگ مقایسه دور دوشی فریم لس و فریم دار
 1. انتخاب دور دوشی مناسب یکی از چالش های همیشگی افراد بوده به همین دلیل در این مقاله سعی شده دور دوشی فریم لیس و دور دوشی فریم دار به صورت کامل شرح داده شود و مخاطب با خواندن این مقاله با توجه به محیط و شرایط خود به راحتی دور دوشی مورد نظر خود را انتخاب کند.

  انواع دور دوشی شیشه ای

  همانطور که در مقاله شیشه دور دوشی گفته شد.شیشه های دور دوشی به سه نوع اصلی تقسیم شده که در این مقاله به تشریح دو نوع پرکاربرد آن یعنی دور دوشی فریم لس و دور دوشی فریم دار می پردازیم و سعی کرده ایم آن را از همه ابعاد مورد بررسی قرار دهیم.

  دور دوشی فریم لس

  دور دوشی  فریم لس اتاق شیشه ای است که در محدوده دوش برای جلوگیری از انتقال اب به سایر قسمت ها و همچنین متمرکز کردن گرما در محیط دوش مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از دور دوشی ها همانطور که از اسم آن مشخص است بدون فریم پیاده سازی و نصب می شود. یکی از دلایل زیبایی دور دوشی فریم لس استفاده نکردن از فریم می باشد البته این نکته حائز اهمیت است که قیمت دور دوشی فریم لس به مراتب مناسب تر از دور دوشی فریم دار بوده و عدم استفاده از فریم دلیل آن می باشد. در ادامه به ذکر خصوصیات دور دوشی فریم لس می پردازیم.

  دور دوشی فریم لس

  خصوصیات دور دوشی فریم لس

  •  جنس یراق آلات دور دوشی فریم لس از استیل بوده و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد.
  • در دور دوشی فریم لس از به دلیل نداشتن فریم از شیشه 10 میل سکوریت استفاده می شود و به درخواست مشتری امکان استفاده از شیشه لمینت وجود دارد.
  • در دور دوشی های فریم لس، رنگ یراق آلات و بست ها به رنگ طلایی و استیل می باشد.
  • امکان پیاده سازی درب دور دوشی فریم لس  به صورت ریلی و لولایی بوده و نسبت به شرایط و درخواست مشتری تعیین می شود.
  • دور دوشی های فریم لس آب بندی کمتری نسبت به دور دوشی فریم دار دارد ولی در صورت نصب بر روی سکو مقدار زیادی از آب بندی پوشش داده می شود.
  • دور دوشی فریم لس قابلیت پیاده سازی به صورت زاویه دار 130 درجه را دارد که با استفاده ازین قابلیت امکان پیاده سازی با اشکال مختلف وجود دارد.

  انواع دور دوشی فریم لس

  دو دوشی های فریم لس به دو دسته فریم لس ریلی و فریم لس لولایی تقسیم می شوند که هر کدام بسته به اندازه محیط، موقعیت قرار گیری دوش و انتخاب مشتری قابل تولید و اجرا می باشد که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

  دور دوشی فریم لس لولایی

  دور دوشی های فریم لس لولایی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فضای کافی برای باز و بسته شدن درب وجود داشته باشد و همچنین باز شدن درب مانع از دسترسی به دیگر قسمت های حمام و یا سرویس بهداشتی مانند روشویی، دستشویی فرنگی نشود. به عبارتی دیگر استفاده از شیشه دور دوشی فریم لس لولایی زمانی مناسب است که دوش در کنج حمام قرار داشته باشد و عرض دیوار مجاور به اندازه ای باشد که درب به صورت کامل باز و بسته شود.در نظر داشته باشین چنانچه فضای سرویس بهداشتی و حمام شما زیاد است دور دوشی فریم لس لولایی گزینه خوبی می باشد و قیمت پایین تری نسبت به دور دوشی فریم لس ریلی دارد.

  دور دوشی فریم لس ریلی

  دور دوشی فریم لس ریلی از زیبایی بالایی برخورد است و از پر استفاده ترین نوع دور دوشی ها می باشد به طوری که در اکثر حمام های لوکس از این نوع از دور دوشی مورد استفاده قرار می گیرد. دور دوشی فریم لس ریلی معایب دور دوشی فریم لس لولایی را پوشش می دهد به این صورت که دوش در هر نقطه ای از حمام باشد میتوان دور دوشی ریلی را نصب و پیاده سازی کرد البته دانستن این موضوع حازئز اهمیت است که امکان پیاده سازی درب ریلی روی عرض کمتر از 120 سانتی متر امکان پذیر نیست و چنانچه کمتر از 120 سانتی متر باشد می توان از نوع سه لت استفاده کرد.

  دور دوشی فریم دار ریلی

  در دور دوشی های فریم دار به دلیل داشتن فریم نمی توان به صورت لولایی پیاده سازی کرد و فقط و تنها فقط به صورت ریلی قابلیت پیاده سازی دارند.دور دوشی های فریم دار را می توان به صورت تخت و قوس دار پیاده سازی کرد ولی وجود فریم های المینیوم و پلاستیکی مقداری از زیبایی دور دوشی را کاهش می دهد ولی برای مواردی که امکان استفاده از سکو برای نصب دور دوشی وجود ندارد و آب بندی صد در صدی برای مشتری مطرح است، دور دوشی فریم دار ریلی گزینه خوبی می باشد.

  دور دوشی فریم دار

  خصوصیات دور دوشی فریم دار

  • جنس یراق آلات دور دوشی فریم دار از آلمینیوم ضد زنگ و پلاستیک بوده و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد.
  • در دور دوشی فریم دار از شیشه های 6 میل سکوریت استفاده می شود و به دلیل ضخامت کم آن امکان لیمنت شدن آن وجود ندارد.
  • در دور دوشی های فریم دار، رنگ فریم و یراق آلات مشکلی، سفید، نقره ای (مات و براق)، طلایی (مات و براق) می باشد.
  • در دور دوشی فریم دار فقط امکان استفاده از درب های ریلی بوده و فریم موجود در این نوع از دور دوشی امکان استفاده از درب لولایی وجود ندارد.
  • دور دوشی های فریم دار به صورت کامل آب بندی می شوند ولی در نظر داشته باشین اگر کیفیت فریم ها پایین باشد در زمان کوتاهی فریم استفاده شده رسوب کرده و طول عمر دور دوشی کاهش پیدا می کند.
  • دور دوشی فریم دار را می توان به صورت قوس پیاده سازی کرد.

  موارد موثر در قیمت دور دوشی

  • ابعاد شیشه استفاده شده در دور دوشی
  • ضخامت شیشه دور دوشی که بسته به نوع دور دوشی 10 میل یا 6 میل باشد
  • جنس شیشه استفاده شده در دور دوشی(لمینت یا سکوریت)
  • استفاده از شیشه ساده یا طرح دار( طرح های مختلف با استفاده از سندبلاست)
  • میزان یراق آلات استفاده شده در دور دوشی

  شیشه و آینه دکوراتیو الماس جام