شیشه رنگی لاکوبل

خانه بلاگ شیشه رنگی لاکوبل
 1. شیشه رنگی یا لاکوبل به شیشه هایی گفته می شود که برحسب سلیقه و نیاز افراد در رنگ های مختلف رنگ شده و با حداکثر کیفیت ممکن در قسمت های مختلف دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. این یک معرفی کوتاه از شیشه های رنگی لاکوبل بود که در این مقاله قصد داریم به طور کامل و از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

  مفهوم شیشه لاکوبل چیست

  شیشه لاکوبل یک اصطلاح صنعتی است که از سوی یک شرکت بلژیکی پیشرو در صنعت شیشه این نام را برای این نوع از شیشه انتخاب کرده است.اگر بخواهیم بصورت عامیانه به مفهوم شیشه لاکوبل بپردازیم باید بگوییم، به شیشه های یک طرف رنگ شده شیشه لاکوبل گفته می شود. این شیشه نوع از شیشه ها به دلیل داشتن تنوع رنگ، طرح، ضخامت و همچنین کیفیت سطح بسیار بالا در کاربرد های مختلفی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه این مقاله به صورت کامل توضیح داده می شود. این نکته را در نظر داشته باشین که تا انتهای این مطلب سعی میکنیم از نام عامیانه شیشه لاکوبل، یعنی شیشه رنگی استفاده می کنیم.

  شیشه رنگی لاکوبل

  نحوه ساخت شیشه رنگی لاکوبل

  برای ساختن شیشه های رنگی، ابتدا شیشه در ابعاد و اندازه های مورد نظر با دستگاه های مخصوص برش داده می شود و بعد از برشکاری در کوره تا دمای 700 درجه حرارت داده شده تا به صورت سکوریت مورد استفاده قرار بگیرد. تا این قسمت از کار در اکثر مشتقات شیشه برای دکوراسیون مشترک است به این صورت که معمولا برای تولید شیشه های دکوراتیو، به دلیل انتظار مقاومت در مقابل حرارت و ضربه از شیشه سکوریت استفاده می شود.

  بعد اتمام فرایند گفته شده، یک طرف شیشه با استفاده از رنگ های کوره ای با کیفیت، رنگ می شود و بعد از حرارت دادن و خشک کردن با روش های مخصوص آماده نصب و اجرا در محل های مورد نظر می شود. البته در نظر داشته باشید که فرایند تولید شیشه کابینت کمی بیشتر از دیگر انواع شیشه رنگی می باشد که در ادامه این مطلب در قسمت مربوطه به آن می پردازیم.

  انواع شیشه رنگی لاکوبل از نظر کاربرد

  شیشه رنگی دیوار پوش

  شیشه های رنگی دیوار پوش از پرکاربرد ترین نوع شیشه رنگی می باشد و در ابعاد و رنگ های مختلفی توسط گروه الماس جام طراحی و تولید می شود. همانطور که در بخش های قبلی گفته شد یک سطح از شیشه رنگ می شود که سطح رنگ شده به سطح دیوار نصب و سطح شفاف آن در قسمت بیرونی قرار میگیرد همین امر موجب شده که یک سطح شفاف رنگی با کیفیت بالا تشکیل شود و باعث هرچه زیبا تر شدن دکورسیون شود.از شیشه های رنگی دیوار پوش برای پوشش دادن و زیبا سازی منازل، هتل ها، رستوران ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند برای دیدن نمونه های بیشتر می توانید به صفحه شیشه رنگی لاکوبل دیوار پوش مراجعه کنید.

  شیشه رنگی بین کابینتی

  از شیشه رنگی بین کابینتی همانطور که از نام آن پیداست برای پوشش فضای بین کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. باشیشه های رنگی بین کابینتی شما می توانید با توجه به رنگ اجزای داخلی آشپزخانه مانند کابینت، از رنگ های دلخواه خود مطابق با سلیقه شخصی برای زیبا سازی فضای آشپزخانه استفاده کنید. شیشه های رنگی بین کابینتی به دلیل مقاومت حرارتی که دارند در برابر حرارت ناشی از اجاق گاز کاملا مقاوم بوده و همچنین به دلیل قرار گرفتن سطح شفاف شیشه در قسمت بیرونی کار به راحتی قابل شستشو بود و ماندگاری رنگ را تهدید نمی کند هرچند رنگ های استفاده شده در شیشه های رنگی کیفیت و مرغوبیت بالایی دارد.شما می توانید نمونه کار های بیشتر الماس جام را در صفحه شیشه لاکوبل بین کابینتی مشاهده نمایید.

  شیشه رنگی طرح دار

  ایجاد نقش و نگار بر روی سطوح همیشه از زیبایی خاصی برخوردار بوده اینجاد طرح روی اجسامی مانند چوب و سنگ و ... باعث زیبا شدن این متریال خشک و بی روح می شود. حالا شما در نظر بگیرید اگر این نقش و نگار با یک متریال زیبا مانند شیشه رنگی لاکوبل ادغام شود قطعا جلوه خارق العاده ای به خود می گیرد و جذابیت محیط شما را دو چندان می کند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید طرح دار بودن شیشه رنگی به دلیل ترکیب چند رنگ باعث شده تا محیط از دکوراسیون متفاوتی بهره مند شود برای دیدن طرح های مختلف شیشه رنگی طرح دار می توانید به صفحه لاکوبل طرح دار مراجعه کنید

  شیشه رنگی طرح دار

  شیشه کابینت

  با پیشرفت صنعت شیشه مخصوصا در زمینه شیشه های تزیینی دکوراتیو افراد برای به روز کردن دکوراسیون داخلی بیش از پیش از متریال شیشه استفاده می کنند به طوری که امروزه در اکثر منازل مخصوصا منازلی که از دکوراسیون مدرن الگو برداری می کنند و از کابینت های شیشه ای در آشپزخانه استفاده می کنند که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد. جالب است بدانید که برای تولید شیشه کابینت از شیشه رنگی لمینت استفاده می شود به این صورت که نصب یک ورق لمینت قبل از رنگ کاری روی شیشه های رنگی باعث می شود تا در صورت شکسته شدن شیشه بر اثر سقوط شیشه کابینت یا برخورد ضربه با فشار بالا، شیشه های خرد شده به اطراف پاشیده نشوند و از ایمنی بالاتری برخوردار باشند.

  شیشه کابینت

  شیشه و آینه دکوراتیو الماس جام